خانه » جاذبه های ایران » جزیره کیش » معرفی درخت سبز جزیره کیش + عکس این درخت عجیب

معرفی درخت سبز جزیره کیش + عکس این درخت عجیب

معرفی درخت سبز جزیره کیش + عکس این درخت عجیب

جزیره کیش دارای جاذبه های گردشگری و تفریحی گوناگونی می باشد که یکی از آن ها درخت بزرگ عجیب به اسم درخت سبز کیش می باشد.

معرفی درخت سبز جزیره کیش + عکس این درخت عجیب

در انتهای مسیر آبرفتی جزیره کیش، آب دریا در قسمت شمالی جزیره که به دره پرتغالی ها معروف است، می ریزد. به همین دلیل منطقه درخت سبز از سرسبزی خاصی برخوردار است. منطقه درخت سبز با پوشش گیاهی درختان لور، گونه نادری از درختان که فقط در نواحی جنوب کشور می روید، پوشیده شده است.

سرسبزی منطقه درخت سبز کیش و وجود نرده ها و ساختمان های پیرامون محوطه درخت سبز، محوطه را شبیه به مناطق شمال کشور کرده است. اما یکی از عواملی که گردشگران را به این نقطه جذب می کند، وجود درخت افسانه‌ای “درخت سبز” است.

درخت سبز کهنسال‌ترین درخت «لور» جزیره می‌باشد و گفته می‌شود در حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ سال عمر دارد. بر شاخه های این درخت، پارچه ها و نخ های سبز رنگ گره زده شده است که بیانگر عقاید خاص اهالی جزیره کیش است. عده‌ای از مردم بر این باور هستند که درخت سبز شگون دارد و به همین دلیل برای برآورده شدن نیازشان پارچه‌هایی به شاخه‌های آن وصل می کنند.

مجموعه درخت سبز دارای آلاچیق بازدید رایگان گردشگران ساخته شده است و مسیر های پیاده رو با چراغ‌های فانوسی شکل در میان فضای سبز با گل های کاغذی رنگارنگ، شما را به سوی جاذبه اصلی این مجموعه می‌برد. در این مجموعه نمازخانه، رستوران فصلی، بوفه و سرویس بهداشتی نیز وجود دارد.

مجموعه درخت سبز در کنار دو جاذبه دیگر مهم گردشگری کیش واقع شده و دارای دو در ورودی است. یک در آن با ورودی شهر قدیمی حریره مشترک است و ورودی دیگر آن در کنار آب انبار کیش می باشد. که به راحتی می توان از دیگر جاذبه های تفریحی کیش بازدید کرد. همچنین در قسمت جنوبی مجموعه درخت سبز، مجموعه کاریز قرار دارد.

پوست کهنسال درخت لور و برگ‌ها و ریشه‌هایش که از بدنه اصلی آن آویزان هستند، آن را از سایر انواع درختان متمایز می‌سازد. ریشه این درختان طوری رشد می کند که مانند چتری بر روی زمین پخش می شود و گاهی تا چند صد سال عمر می کنند.
منبع:ایران دهکده

درخت سبز جزیره کیش

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*