خانه » جاذبه های ایران » آبشار ویسادار آبویار در کدام استان ایران قرار دارد + عکس

آبشار ویسادار آبویار در کدام استان ایران قرار دارد + عکس

آبشار ویسادار آبویار در کدام استان ایران قرار دارد + عکس

آبشار ویسادار آبویار در کدام استان ایران قرار دارد + عکس

کشور ایران پر از جاذبه های تفریحی و گردشگری می باشد که یکی از آن ها آبشار ویسادار آبویار در استان گیلان است.

آبشار ویسادار یکی از زیباترین و سومین آبشار بزرگ استان گیلان می باشد. طول این ابشار به ۲۰ متر می رسد. شاید به جرات می توان گفت که یکی از بکر ترین و زیباترین آبشارها، همین آبشار است. دیدن این آبشار از بالا و فرود زیبای آب به داخل گودال زیر آبشار و صدای زیبای شرشر آب باعث رویایی شدن این آبشار می شود.

ویسادار در لغت به معنای سایه درخت بید است. تماشای این آبشار از پایین نیز لذت خاص خودش را دارد. زمانی که نور خورشید از لابه لای درختان اطراف آبشار راهی به پایین آبشار پیدا می کند و باعث روشن شدن پایین آبشار می شود منظره ای زیبا ایجاد میشود.

رودخانه‌ای که در پایین آبشار تشکیل شده است نیز خود زیبایی های فراوانی دارد و شاید شما را وادار به استراحت کردن در کنار این رودخانه کند.

در روبه‌روی آبشار پل فلزی قرار داده اند که با عبور کردن از روی پل دیدن تمام آبشار برای شما فراهم می‌شود. ارتفاع زیاد پل از سطح زمین باعث ایجاد ترسی همراه با هیجان و لذت برای شما می شود که قابل توصیف نیست!

با همه‌ی این حرف ها از زیبایی جاده رسیدن به آبشار نمی توان به سادگی گذشت. جاده‌ای که در فصل تابستان یک دست سبز می شود و در فصل پاییز رنگارنگ می شود.

مسیر دسترسی و رفتن به آبشار ویسادار

آبشار ویسادار را شما می توانید در جنگل پیلمبرا ببنید. برای رفتن به آبشار شما می توانید از هر شهری که هستید با وسیله شخصی خود را به شهر رشت برسانید و از رشت راهیه جاده رضوانشهر بشوید و از رضوانشهر در غرب، به طرف جاده آستارا و شهر پره سر بروید. از پره سر به سمت روستای آبویار بروید و با طی کردن حدود ۱۳ کیلومتر به تابلو آبشار ویسادار آبویار می رسید بعد از تابلو مسیر را ادامه دهید.

منبع: ایران دهکده

آبشار ویسادار آبویار گیلان

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*