خانه » اخبار گردشگری » حمایت از سرمایه گذاران در بخش گردشگری کهگیلویه و بویراحمد

حمایت از سرمایه گذاران در بخش گردشگری کهگیلویه و بویراحمد

حمایت از سرمایه گذاران در بخش گردشگری کهگیلویه و بویراحمد

حمایت از سرمایه گذاران در بخش گردشگری کهگیلویه و بویراحمد

گردشگری یکی از منابع درامد در کشورهای مختلف جهان می باشد. متاسفانه در کشور ما با وجود تاریخ بسیار قدیمی و مکان های زیبا بخش گردشگری آنطور که باید فعالیت نمیکند.

عزیز فیلی در نشست کارگروه گردشگری استان تامین اعتبار مورد نیاز برگزاری جشنواره‌های گردشگری توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان را خواستار شد و افزود: این جشنواره‌ها باید سالیانه برگزار شوند.

وی بیان کرد: شهرداری یاسوج، شرکت آب منطقه‌ای، محیط زیست و اداره ورزش و جوانان در نشستی مسأله اجرای طرح قایقرانی زیر پل بشار یاسوج را بررسی کرده و این موضوع را نیز در نظر بگیرند که در صورت اجرای طرح باید مسائل ایمنی رعایت شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص اخذ هزینه‌های زیاد از سرمایه‌گذار غار ده‌شیخ برای نصب بیلبوردهای تبلیغاتی، خاطرنشان کرد: بحث اطلاع‌رسانی از مقوله‌های مهمی است که باید انجام شود، اگر قرار است وجهی برای نصب بیلبورد از سرمایه‌گذاران گرفته شود باید منصفانه باشد .

فیلی تصریح کرد: دولت و دستگاه‌های مربوطه به علت کمبود منابع قادر به ایجاد برخی زیرساخت‌های مورد نیاز نیستند، بنابراین باید در این راستا از بخش خصوصی حمایت کنیم زیرا با شیوه برخوردی که در حال حاضر دستگاه‌های ما با سرمایه‌گذاران دارند هیچ سرمایه‌گذاری به سراغ استان ما نمی‌آید .

وی ادامه داد: تعدد تابلوهای غیرمجاز در شهر یاسوج مشکلاتی را ایجاد و چهره این شهر را نازیبا کرده که لازم است این موضوع در کمیته جداگانه‌ای بررسی شود .

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان این‌که راه‌ها و شهرهای این استان در محاصره تابلوهای بی‌ارتباط به راه و شهر هستند، ساماندهی و جمع آوری این تابلوها توسط راهداری و شهرداری‌ها را خواستار شد .

فیلی با اشاره به اهمیت ستاد خدمات سفر عنوان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد از مهم‌ترین نقاط گردشگری کشور است که همواره در ایام عید پذیرای مهمانان زیادی از سراسر کشور است .

وی تاکید کرد: فرمانداران باید کمیته‌های خدمات سفر را در شهرستان‌ها تشکیل داده و شهرداری‌ها، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای باید نسبت به زیباسازی جاده‌ها و مبلمان شهری اقدام کنند .

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به هزینه‌های مورد نیاز ستاد خدمات سفر، اضافه کرد: اگر بخواهیم سفر خوبی انجام شود و دستگاه‌ها در طول تعطیلات به حال آماده‌باش باشند باید منابع موردنیاز برای این کار را تامین کنیم.
منبع:ایسنا

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*