خانه » جاذبه های دیدنی خارج » معرفی دیوار بزرگ کشور چین به همراه عکس این دیوار

معرفی دیوار بزرگ کشور چین به همراه عکس این دیوار

معرفی دیوار بزرگ کشور چین به همراه عکس این دیوار

دیوار چین , عکس دیوار بزرگ چین , دیوار کشور چین

یکی از جاذبه های گردشگری معروف در سطح جهان دیوار بزرگ چین می باشد که سالانه افراد زیادی از آن بازدید می کنند.

معرفی دیوار چین

دیوار بزرگ چین بزرگ‌ترین ساخته دست بشر است که از سال‌های دور به عنوان هشتمین شگفتی جهان مورد ستایش قرار داشته است. ساخت این بنای عظیم در دوران بهار و پاییز (۷۷۰ پیش از میلاد مسیح) آغاز شد و تا دوره متخاصم (۲۲۱ پیش از میلاد مسیح) ادامه داشت. پس از اتحاد کشور چین، شین شیاهوانگ، نخستین امپراطور چین دستور داد تا مردم برای ساخت دیواری جدید، بر اساس دیوار اصلی اما در مقیاسی بسیار بزرگ‌تر آماده شوند.

پس از این دوران و در سلسله‌های بعدی نیز کار ساخت و تقویت این دیوار همچنان ادامه داشت و بیشترین قسمت‌های آن در دوران سلسله مینگ و بین سال‌های ۱۳۸۶ تا ۱۶۴۴ پس از میلاد ساخته شد. دیوار بزرگ چین ۷٫۸ متر ارتفاع دارد و در هر صد متر از آن، یک برج مراقبت با ارتفاع ۱۲ متر قرار گرفته است.

دلیل اصلی ساخت دیوار بزرگ چین، دفاع از مرزهای امپراطوری و همچنین محافظت از اقوام کوچ‌نشین در قسمت‌های شمالی چین بوده است. این دیوار که به عنوان سنگر مستحکمی برای مردم هان از سلسله شین تبدیل شده بود، از حملات دشمنان خطرناک در امان نماند.

سلسله مینگ صرف‌ نظر از میزان هزینه، زمان و تعداد کارگران، تلاش بسیار زیادی برای تعمیر و بازسازی دیوار بزرگ چین انجام داد اما با اینحال، رهبر قیرات در سال ۱۴۹۹ پس از میلاد، ارتش خود را برای شکستن خط دفاعی کشور چین و نفوذ به این دیوار رهبری نمود و امپراطور ینگ زونگ، از سلسله مینگ را نیز به اسارت گرفت. به هر حال دیوار بزرگ چین تنها یک دیوار ساده بود که برای محافظت از مردم کافی نبوده است. جالب است بدانید که در دوران سلسله تانگ که یکی از مرفه‌ترین امپراطوری‌های تاریخ چین محسوب می‌شد، هیچ تلاشی در جهت بازسازی و ترمیم دیوار بزرگ چین انجام نگرفت.

دیوار بزرگ چین نمادی از تمدن کشور چین و میوه معرفت ملت چین است. امروزه دیوار چین به عنوان یکی از زیباترین و خوش منظره‌ترین بناهای تاریخی جهان، سالانه پذیرای هزاران توریست و گردشگر از سرتاسر جهان است. این دیوار در سال ۱۹۸۷ در فهرست میراث جهانی سازمان یونسکو به ثبت رسید.

دیوار بزرگ چین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*