خانه » جاذبه های ایران » آدرس روستای کهن باغو جزیره کیش به همراه عکس و توضیحات

آدرس روستای کهن باغو جزیره کیش به همراه عکس و توضیحات

آدرس روستای کهن باغو جزیره کیش به همراه عکس و توضیحات

آدرس روستای کهن باغو جزیره کیش به همراه عکس و توضیحات
جزیره زیبای کیش یکی از مکان های تفریحی فوق العاده در ایران می باشد که در کنار این تفریحات دارای جاذبه های گردشگری و تاریخی دیگری می باشد که در ادامه به معرفی روستای کهن باغو جزیره کیش پرداخته ایم.

روستای باغو از آبادی‌های قدیمی کیش واقع در جنوب غربی جزیره کیش تنها روستای به جامانده از دوران کهن کیش است که این روزها، در مسیر توسعه جزیره محو شده ولی هنوز از آن اصالت و زیبایی اش چیزی کم نشده است.

در حال حاضر این آبادی جز چند خانواده دامدار، سکنه دیگری ندارد و بافت سنتی آن حفظ شده است. اسناد متعدد مربوط به این منطقه که از دوره قاجاریه باقی مانده است و همچنین سیاحانی که در این دوره از منطقه دیدن کرده اند، گویای آن است که روستای باغو پیش از دوره قاجاریه وجود داشته است و از اماکن جالب این روستا مسجدی به نام محمد است که بر روی دیوار آن سال ۸۸۱ هجری قمری درج شده و گواه قدمت زندگی در این روستای عجیب است.

جالب است بدانید علت نامگذاری این روستا یعنی همان باغو، به دلیل اینست که از زمان پرتغالی ها در کیش، پیرزنی ۱۰۰ ساله به نام ننه باغو در این روستا زندگی می کرده و افسانه های جالبی از طی زندگی خود برای گفتن داشت پس خوب است بدانید که روستای باغو به نام افسانه ی ننه باغو هم شهرت دارد.

حاصلخیزی روستا باغو در بین بومیان این منطقه زبانزد است و گذشته از جمعیت بومی، طایفه ای غیر بومی به نام گودار (گودر) در جنوب شرقی این روستا مستقر شده اند و حدود ۱۲% از کل جمعیت روستا را به خود اختصاص داده اند، دارای رنگ پوست تیره و لهجه ای خاص می باشند.

این طایفه، اغلب به کار رامشگری و نوازندگی و شکار روزگار می گذرانند. در روستای باغو بیشه انبوهی از انواع درختان بومی به چشم می‌خورد که در آن میان، مجموعه درختان کهنسال لور زیبایی چشمگیری دارد و طراوت بخش این مکان بوده است. به منظور گسترش امکانات تفریحی و توسعه فضای سبز در جزیره و بهره‌برداری از زیبایی‌های طبیعی روستای باغو که از خاکی مستعد برخوردار است، «پارک دلیران» با وسعت ۶۰ هکتار در این منطقه احداث شده است.

در محوطه ای از فضای ورودی منطقه باغو کیش، با برپایی سیاه چادرهای سنتی، زندگی بومیان و آداب و رسوم این منطقه درمعرض دید علاقمندان به تاریخ اقوام مختلف کشورمان قرار گرفته است.
منبع: irandehkadeh.com

روستای کهن باغو جزیره کیش

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*